دانش آموز

یادگیری زبان با فیلم روز گراندهاگ

سلام امروز در انگلیسی با ماندانا قراره به معرفی فیلم گراند هاگ بپردازیم.

در ابتدا تیم ما این روز را به شما عزیزان تبریک میگه و سپس به بررسی فیلم میپردازیم.

فیلمی کمدی به کارگردانی هارولد رامیس و بازی بیل مری و اندی مک‌داول محصول سال ۱۹۹۳ است. داستان این فیلم بر اساس داستانی توسط دنی روبین، توسط رامیس و روبین نوشته شده بود. این فیلم برنده جایزه بفتای بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی شده‌است.

این فیلم دربارهٔ یک گزارشگر عبوس هواشناسی تلویزیون است که برای تهیه گزارش روز دوم ماه فوریه یا روز دوم موش خرما به همراه تهیه‌کننده و فیلمبردار به شهر کوچکی می‌روند. هر سال در این روز مردم منتظر برون آمدن موش خرمایی هستند که به آن‌ها می‌گوید آیا زمستان تمام می‌شود یا تا ۶ هفتهٔ دیگر ادامه خواهد داشت. او و گروه اش مجبور می‌شوند شب را در این شهر اقامت کنند اما فردا صبح که گزارشگر از خواب بیدار می‌شود به طرز معجزه آسایی می‌بیند که در یک حلقه زمانی گیر افتاده‌است و هرروز در حال سپری کردن روز گراندهاگ است و این حلقه در طول فیلم ادامه دارد.

این فیلم برنده جایزه بفتای بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شده‌است و با بیش از ۱۰۵ میلیون دلار درآمد به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های ۱۹۹۳ تبدیل شد. منتقدان به دلیل ادغام موفقیت‌آمیز فیلم در لحظات بسیار احساسی و عمیقاً بدبینانه و پیام فلسفی در زیر این کمدی بودند. همچنین به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌های دههٔ ۱۹۹۰ و یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌های کمدی تاریخ شناخته می‌شود. این فیلم همچنین تأثیر قابل توجهی بر فرهنگ عامه داشت. اصطلاح «روز گراندهاگ» (Groundhog Day) بخشی از فرهنگ لغت انگلیسی شد، به معنی وضعیت یکنواخت، ناخوشایند و تکراری.

به مناسبت این روز زیبا تیم ما به همراه زبان آموزان و مدرسین محترم این فیلم را تماشا کردیم.

دانلود دیالوگ فیلم:

متن فیلم گراندهاگ

برای دانلود فیلم کلیک کنید:

گراندهاگ

برای دانلود زیر نویس انگلیسی فیلم کلیک کنید:

Groundhog.Day.English-WWW.MY-SUBS.CO

 

برای دانلود زیر نویس فارسی فیلم کلیک کنید:

Groundhog Day

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *