گرامر

گرامر need to

گرامر need to

need

شکل پرکاربردی که به وفور در زبان انگلیسی تکرار می شود need در نقش فعل اصلی جملات است که مانند سایر افعال عادی انگلیسی تابع شخص بوده و با حرف اضافه to دنبال می شود.

منظور از تابع شخص بودن آن است که در هنگام نیاز باید s سوم شخص مفرد را به انتهای آن افزود.

گرامر need to

گرامر need to

need در نقش فعل نیمه کمکی

همان طور که در بالا مشاهده کردیم به عنوان فعل اصلی، need تابع تمام قوانینی است که برای سایر افعال عادی انگلیسی حکم فرماست. در نقش فعل نیمه کمکی نیز باید حتما تابع قوانینی باشد که افعال کمکی انگلیسی را تحت تاثیر قرار می دهند. به این معنی این که نمی توان بعد از آن از حرف اضافه to استفاده کرد و اینکه هنگام ایجاد ساختار پرسشی باید جای فعل کمکی و فاعل را با یک دیگر عوض کرد.

ساختار نیمه-کمکی need انتخابی به شدت رسمی است که جایگاه زیادی در مکالمه های عادی و روزمره انگلیسی ندارد. یعنی انتظار داشته باشید که فقط آن را در کتاب ها ببینید یا اینکه در موقعیت های کاری رسمی آن را بشنوید.

مهم تر از همه آن است که شکل نیمه-کمکی need بیشتر در غالب منفی یا پرسشی مورد استفاده قرار می گیرد. عملا نمی توان ساختار مثبت این شکل را در جایی مشاهده کرد. حتی زمانی که خود این فعل منفی نشده باشد در کنار فاعل هایی مانند no one، nobody و دیگر فاعل های مشابهی قرار می گیرد که جمله را منفی می کنند.

مثال های بیشتر

مطالب مرتبط:

گرامر if وwhen

گرامر shall و will

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *