مشاوره از طریق اینستاگرام

ایمیل: Rajabimandana593@yahoo.com

لوگو انگلیسی با ماندانا

RADIO

میخوای تمام مهارت های زبان انگلیسی رو یادبگیری؟

معرفی سریال

سریال‌های تلویزیونی برای یادگیری زبان

سلام خدمت دوستان امروز با موضوع سریال‌های تلویزیونی همراهتون هستم.

بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی: سریال‌های تلویزیونی

 اوزارک(Ozark)  

 اوزارک (Ozark)
اوزارک (Ozark)

بررسی فیلم:

موادمخدر، پول‌شویی، امور مالی و تقلب موضوع‌هایی نیست که در زندگی روزمره درباره‌شان حرف بزنید؛ ولی گذشته از آن، انگلیسی آمریکایی استفاده‌شده در این سریال واضح و قابل‌فهم است. مدت‌زمان قسمت‌های سریال اوزارک از ۵۰ دقیقه تا یک ساعت متغیر است. بنابراین اگر در یادگیری زبان کاملا تازه‌کار هستید، بهتر است سریال دیگری را برای شروع انتخاب کنید.

داستان ترسناک آمریکایی (American Horror Story)

بررسی فیلم:

بیشتر شخصیت‌های سریال از فصلی به فصل دیگر تغییر می‌کنند و شخصیت‌های جدید یعنی لهجه‌های جدیدی نیز وجود دارند که باید با آنها آشنا شوید و این احتمالا بسیار جالب است. نوع زبان نیز، بسته به موضوع و داستان هر فصل، از فصلی به فصل دیگر تغییر می‌کند؛ ولی همیشه به‌شکلی مربوط به ژانر وحشت است. گفت‌وگوها نسبتا قابل‌فهم است. این سریال برای افرادی با سطح زبان متوسط مناسب است. برای تماشای آن باید درکی پایه‌ای و اساسی از زبان انگلیسی داشته باشید.

ناجورها (Misfits)

بررسی فیلم:

نکتۀ اصلی این است که ناجورها سریالی بریتانیایی است و بعضی از کلمات و تلفظ‌های آن با انگلیسی آمریکایی متفاوت است. بنابراین تماشای این سریال برای تمرین‌دادن گوش و عادت‌کردن به لهجۀ دیگری از زبان انگلیسی عالی است.

 چگونه از مجازات قتل فرار کنیم (How to Get Away With Murder)

بررسی فیلم:

واژه‌های مربوط به قانون و عدالت چندان قابل‌فهم یا کاربردی نیست. اگر یادگیری زبان انگلیسی را تازه شروع کرده‌اید، ممکن است که دیالوگ‌ها برایتان پیچیده و دشوار باشد. پس این سریال برای کسانی مناسب است که در سطح متوسط تا پیشرفتۀ زبان انگلیسی قرار دارند.

فرینج (Fringe)

بررسی فیلم:

همۀ گفت‌وگوهای سریال فرینج قابل‌فهم نیست. این سریال برای آن دسته از طرف‌داران داستان‌های علمی‌ ـ تخیلی مناسب است که مهارت‌های پایه‌ای و اساسی انگلیسی را دارند. اگر موضوع سریال برایتان جالب نیست، سعی نکنید خودتان را مدتی طولانی درگیر آن کنید؛ چون در قسمت‌های بعدی هم جذاب‌تر نمی‌شود. ولی اگر به تماشای سریال ادامه دهید، واژه‌های بسیار زیادی خواهید آموخت.

خانوادۀ سوپرانو (The Sopranos)

بررسی فیلم:

در این سریال واژه‌های رکیک و عامیانه بسیار است. واژه‌های فراوانی هم درزمینۀ جرائم سازمان‌یافته دارد. بازیگران نیز لهجۀ ایتالیایی-آمریکایی غلیظی دارند که عادت‌کردن به آن کمی زمان می‌برد؛ ولی با درنظرگرفتن تمام اینها، تماشای این سریال تلویزیونی کلاسیک آمریکایی آسان است؛ حتی اگر همۀ کلمات آن را نفهمید.

مردان دیوانه (Mad Men)

بررسی فیلم:

سریال مردان دیوانه برای زبان‌آموزان مبتدی چندان قابل‌فهم نیست؛ ولی شخصیت‌ها، به‌دلیل دورۀ زمانی که داستان در آن اتفاق می‌افتد، با تلفظ‌های بسیار واضحی صحبت می‌کنند. اگر درکی پایه‌ای و اساسی از زبان انگلیسی داشته باشید، تماشای این سریال کمک می‌کند مهارت های گفتاری و شنیداری خود را بهبود دهید. واژگان به‌کاررفته در این سریال مربوط به موضوع‌هایی همچون تبلیغات، خیانت و زندگی اداری است.

کدبانوهای وامانده (Desperate Housewives)

بررسی فیلم:

این سریال به‌شکلی بسیار کلیشه‌ای، ماجراهای خانواده‌هایی مدرن از طبقۀ متوسط را دنبال می‌کند. واژه‌های به‌کاررفته در سریال موضوع‌های مختلفی مانند عشق، دوستی، پول و تمایلات جنسی را دربرمی‌گیرد.

کالیفرنیکیشن (Californication)

بررسی فیلم:

دشنام، اصطلاحات عامیانه و زبان به‌شدت غیرمستقیم و تلویحی از مؤلفه‌های اصلی این سریال است. در کالیفرنیکیشن زبان انگلیسی غیررسمی، ناپخته و «بسیار واقعی» را می‌شنوید و اگر هدفتان یادگیری بازی با کلمات و طنز در زبان انگلیسی باشد، تماشای این سریال بسیار مفید است.

آناتومی گری (Grey’s Anatomy)

بررسی فیلم:

بدیهی است در سریالی تلویزیونی مانند آناتومی گری اصطلاحات تخصصی پزشکی و علمی فراوانی وجود دارد؛ حتی انگلیسی‌زبانان نیز ممکن است بسیاری از این اصطلاحات تخصصی را ندانند. در این سریال علاوه بر واژگان و اصطلاحات تخصصی، اصطلاحات روزمرۀ فراوانی نیز وجود دارد.

افسارگسیخته (Breaking Bad)

بررسی فیلم:

در این سریال نیز، مانند فرار از زندان، واژه‌هایی می‌آموزید که بیشتر دربارۀ جرم و موادمخدر است. جسی پینکمن (Jesse Pinkman)، همدست وایت، از اصطلاحات عامیانه زیادی استفاده می‌کند و خود وایت نسبتا معمولی صحبت می‌کند.

فرار از زندان (Prison Break)

بررسی فیلم:

پس از تماشای پنج فصل این سریال بر واژگان مربوط به رفتار مجرمانه، زندگی در زندان و مهندسی تسلط پیدا خواهید کرد. ازآنجاکه داستان سریال در زندانی در آمریکا اتفاق می‌افتد، شخصیت‌ها اصطلاحات عامیانۀ فراوانی به کار می‌برند و زبان توهین‌آمیز و خشنی دارند.

سریال گمشدگان (Lost)

بررسی فیلم:

شخصیت‌های سریال گمشدگان لهجه‌های گوناگونی دارند که برای بهبود درک شنیداری انگلیسی بسیار عالی است؛ زیرا تفاوت‌های موجود در زبان انگلیسی شخصیت‌هایی جوان، پیر، آمریکایی، بریتانیایی، استرالیایی یا اسکاتلندی را می‌شنوید و از هم تشخیص می‌دهید. واژه‌های به‌کاررفته در سریال نیز گوناگون است؛ زیرا هر شخصیت شیوۀ خاص صحبت‌کردن خودش را دارد.

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مقاله

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email