مدرسین

دیدگاه‌های نوین و جدید یادگیری زبان انگلیسی

دیدگاه‌های نوین و جدید یادگیری زبان انگلیسی

بهترین روش در  دیدگاه های جدیداز یادگیری زبان انگلیسی، برای آموزش تاثیر موثر گرفتن از آموزش ها است.

زبان آموز باید بدانند چه صحبتی را چگونه بیان کنند. (توجیح کردن زبان آموز از مطالبی که می خواهد یاد بگیرد و چگونگی استفاده از مطالب)

آموزگار، زبان آموز را با فعالیت های خلاقانه، فعالیت ها ی گروهی که باعث می شود کل کلاس فعال باشند، محیط امنی را برای زبان آموز فراهم می کند.

تا زمانی که دانش آموزان مطمئن شوند که آموزه ها مفیدو کاربری است، انگیزه شاگردان در  آموزش حفظ می شود.

زمانی که آموزگار از زبان آموز بخواهد ایده و نظر خود را بیان کند، و حتما نظر او را تایید کند اعتماد به نفس فوق العاده ای در ادامه یادگیری زبان آموز  ایجاد می کند.

دیدگاه های نوین و جدید یادگیری زبان انگلیسی

آمادگی دانش‌آموزان برای انجام یادگیری پروژه‌محور

وقتی شما به یک پروژه‌ فکر می‌کنید، فوراً دو پرسش در ارتباط با دانش‌آموزان در ذهنتان به‌وجود می‌آید:

ـ زبان آموز به چه میزان مشارکت خواهند کرد؟

ـ آیا زبان آموز از نظر علمی و رفتاری قادر به انجام پروژه خواهند بود؟

خودجوش بودن دانش‌آموزان یکی از معیارهای یادگیری پروژه‌محور است. قبل از اینکه برای یک پروژه برنامه‌ریزی کنید، در نظر بگیرید که آن‌ها تا چه حد می‌توانند به‌صورت مستقل و خود‌جوش عمل کنند و میزان مشارکت و درگیری آن‌ها در پروژه تا چه حد است. امکان دارد شما برای انتخاب اولین پروژه در کلاستان بخواهید که موضوع پروژه را خودتان مطرح کنید. اما در کلاسی که زبان آموزان  مشتاق هستند و آمادگی دارند، می‌توانید از آن‌ها بخواهید که موضوع پروژه را خودشان انتخاب کنند، و فرایند‌های بعدی پروژه را تعیین کنید. نقش شما در اینجا همانند نقش یک مربی است که کمک می‌کند تا پروژه به‌خوبی به‌صورتی که با محتوای استاندارد مطابقت داشته باشد، شکل‌دهی شود و امتحان کردن آن به روش‌های متفاوت میسر باشد. اگر زبان آموز  تجربه انجام پروژه ندارند، باید به‌خاطر داشته باشید که باید آن‌ها را با مهارت‌هایی از قبیل همکاری، تحقیق، مدیریت پروژه و ارائه شفاهی آشنا کنید و اینکه تا زمانی که آن‌ها آمادگی لازم را برای مدیریت پروژه پیدا نکرده‌اند، خود این وظیفه را برعهده بگیرید.

شروع این روش و مدیریت آن در ابتدا دشوار است ولی به مرور تاثیر متقابل خود را می گذارد.

امیدوارم فیدهای های خوبی از این روش بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *